Держекоінспекція закликає громадян запобігати виникненню пожеж у природних екосистемах

У літній період легковажне ставлення до пожежної безпеки, помножене на небезпечні для екосистем погодні умови, може призвести до катастрофічних наслідків. Основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — це можна легко підтвердити моторошними статистичними показниками у ті дні, коли громадяни вирушають на відпочинок.

За даними Укргідрометцентру, найближчими днями в Україні, утримається надзвичайна пожежна небезпека п’ятого класу. Враховуючи те, що в цей період достатньо навіть одного непогашеного сірника чи залишеної в лісі скляної пляшки, щоби спровокувати масштабну пожежу, Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає громадян утриматися від відвідування лісових масивів. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки п’ятого класу;
• влаштовувати смітники та спалювати відходи;
• розводити багаття в лісі та лісопосадках;
• заїжджати автомобілем до лісу; • палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки та скляні пляшки;
• залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
• полювати в лісі з використанням вогнепальної зброї; • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.
Зважаючи на зростаючу загрозу виникнення загорань під час спеки, Державна екологічна інспекція у Житомирській області звертається до населення з проханням запобігати виникненню пожеж на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі.
Інформуємо, що згідно доручення Держекоінспекції від 21.08.2017 № 48 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства» посилено заходи державного нагляду (контролю) в пожежонебезпечний період 2017 року.

Місія та функції ДЕІ у Житомирській області:

Державна екологічна інспекція у Житомирській області входить до системи органів виконавчої влади для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

© 2011-2013 Всі права захишені!

Державна екологічна інспекція у Житомирській областіДЕІ у Житомирській області, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, Екологічна Інспекція Житомира. При повному або частковому використанні матеріалів сайту, посилання на http://dei.zt.ua/ обов’язкове. Створення сайту за підтимки Веб студіі Маг-портал!