Водні ресурси

Житомирська область порівняно з іншими областями України являється недостатньо забезпеченою водними ресурсами. Потенційні запаси поверхневих вод в області становлять лише 1,2 км3, іншими словами, на 1 жителя Житомирщини припадає  0,88 тис. м3 води. За міжнародною класифікацією до середньо забезпечених  регіонів належать ті,  де на 1 жителя приходиться   6,19 тис.  м3  води.

Першочерговими завданнями сьогодення є забезпечення всебічної економії води, відтворення та утримання в належному стані водних ресурсів, запровадження для цього ефективного механізму державного регулювання водокористування та водовідведення.

Слід мати на увазі, що забезпечення водними ресурсами населення і галузей економіки  в основному відбувається за рахунок використання води з поверхневих водних об’єктів.

Забір води з поверхневих джерел здійснюється:

 • з р.Тетерів для забезпечення м. Житомира,
 • з р.Гнилоп’ять — м. Бердичева,
 •  з р. Уж  – м. Коростеня,
 • з р. Случ – м. Новоград-Волинський,
 • з р. Ірша – м. Малин,  смт. Іршанськ та смт. Нова Борова.

Проблема екологічного стану водних об’єктів залишається однією з актуальних для області.  Щорічно в поверхневі водойми області  відводиться  близько 150-160 млн.м3 зворотних вод.

Забруднені  стічні води у поверхневі водойми області скидали :

 • 2010рік27 підприємств з об’ємом скиду 5,969 млн.м3, в   т.ч. 41,7 тис.м3 без очистки;
 • 2011рік21 підприємство з об’ємом скиду 3,172 млн. куб. м3, в   т.ч. 22,5 тис.м3 без очистки;

По всіх роках більшість підприємств — забруднювачів належать до системи житлово-комунального господарства. Частка забруднених стоків цих підприємств у загальному скиді цієї категорії становить  85-95 %.

Найбільші об’єми забруднених  стічних вод серед них скинули:

 • ЗАТ “Комплекс екологічних споруд” м. Бердичів,
 • Коростишівське міське комунальне підприємство «Водоканал»,
 • Будинкоуправління №3 Житомирської КЕЧ району смт Озерне,
 • Овруцьке  комунальне підприємство «Комунальник».

На всіх підприємствах системи житлово-комунального господарства обладнання потребує капітального ремонту або реконструкції, а заходи щодо покращення роботи очисних споруд із-за обмеженого фінансування виконуються не в повному обсязі.

Місія та функції ДЕІ у Житомирській області:

Державна екологічна інспекція у Житомирській області входить до системи органів виконавчої влади для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

© 2011-2013 Всі права захишені!

Державна екологічна інспекція у Житомирській областіДЕІ у Житомирській області, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, Екологічна Інспекція Житомира. При повному або частковому використанні матеріалів сайту, посилання на http://dei.zt.ua/ обов’язкове. Створення сайту за підтимки Веб студіі Маг-портал!