На Житомирщині виявлено автомобіль з Львівським сміттям.

Сьогодні вранці в  Баранівському районі працівниками Баранівської міської ради,  Державної екологічної інспекції у Житомирській області та правоохоронцями та території Баранівського сміттєзвалиша виявлено спеціалізований вантажний сідловий тягач – сміттєвоз марки MAN наповнений побутовими відходами, який прибув з м. Львів.

На Житомирщині попереджено незаконну крадіжку дуба

Вже не вперше громадяни надають допомогу по виявленню правопорушників. Так відбулось і цього разу,  05 серпня поточного року в Коростенському району на території Ушомирського лісництва
ДП «Коростенське ЛМГ» небайдужими місцевими громадянами було виявлено та зафіксовано на телефон групу осіб, які у вихідний день знаходились в лісовому масиві з бензопилкою.

Негативні наслідки забруднення річки Тетерів.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області повідомляє, що в період з 20 по 26 липня поточного року внаслідок аварійної ситуації  на каналізаційному колекторі КП «Житомирводоканал» по вул. Гонти відбувся виток неочищених стічних вод в зливову мережу з подальшим потраплянням у річку Тетерів в районі ГКНС КП «Житомирводоканал».
          20 та 25 липня державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з представниками  управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області були проведені обстеження  річки Тетерів, в ході яких встановлено  факт загибелі водних живих ресурсів, а саме:  риби та раків.

Збільшено штрафи за браконьєрство.

25 липня було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про введення нових штрафів за браконьєрство. Як уточнив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, у середньому розміри штрафів збільшилися в чотири рази за знищення та завдання шкоди всім видам тварин.

Великі проблеми малих річок Житомира

Необхідно наголосити, що вода – друга за значимістю речовина після кисню, а малі річки є одним із важливих компонентів природного середовища, вони мають велике значення у житті та господарській діяльності людей. Іхні водні ресурси є складовою частиною загальних водних ресурсів і часто чи не основним, а інколи  і єдиним джерелом місцевого водозабезпечення, що визначає розвиток і розміщення місцевих водокористувачів.
Малі водотоки та річки формують водні ресурси, гідрохімічний склад та якість води середніх і великих річок, є їх основним джерелом живлення, складовою природних ландшафтів, сприяють господарській діяльності населення, що обумовлює їх вирішальне значення як джерела господарського і питного водопостачання та вимагає їх збереження від виснаження.

Боротьба з браконьєрством – триває.

        Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища   Житомирській області спільно з Житомирським рибоохоронним патрулем в період з 18.07 по 20.07.2017 року було проведено спільні рибоохороні заходи по виявленню фактів незаконного видобутку та реалізації водних біоресурсів. Рейди проводились у Брусилівському, Попільнянському, Андрушівському районах Житомирської області, на річках Здвиж, Гуйва та їх притоках.

І знову незаконний видобуток корисних копалин.

 В черговий раз виялено та зафіксовано факти незаконного видобутку корисних копалин на території Житомирської області. Оперативними групами Державної екологічної інспекції у Житомирській області 18.07.2017р. було виявлено два факти незаконоого видобування піску та каменю.

Екологи долучились до контролю транспортних засобів.

За узагальненими статистичними даними Житомирська область посідає 18 місце серед областей України по загальному обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
На стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря припадає майже 22 % сумарних обсягів забруднення повітря області, на пересувні (автомобільний, залізничний, виробнича техніка) – 78 %.
За останні роки спостерігається суттєве зростання викидів пересувних джерел. Викиди від автотранспорту за своїми обсягами перевищують викиди стаціонарних джерел. Основні забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферу – діоксид та оксид азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, сажа, вуглеводні тощо.

З Днем Конституції України.

Шановні колеги!

Колектив Державної екологічної інспекції у Житомирській області вітає Вас з Днем Конституції України,
бажаємо взаєморозуміння, злагоди та успіхів у справах на благо нашої Батьківщини.

Активізація незаконного видобутку піску.

В черговий раз поруч с. Улянівка Житомирського району державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області  виявлено проведення робіт з видобутку піску з метою його реалізації без відповідних на те дозвільних документів. На місці видобутку встановлено особи причетні до проведення  робіт та наявні спеціалізовані транспортні засоби (екскаватор, бульдозер, вантажний автомобіль).

І знову вирізають дуб.

Майже щотижня працівники Державної екологічної інспекції у Житомирській області виявляють факти незаконних порубок дерев, або автомобілі з незаконно добутим лісом.

Екологами встановлено факт незаконного перевезення деревини.

15 червня поточного року на території Олевського району державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області виявлено та зупинено вантажний автомобіль марки ЗІЛ, який був завантажений деревиною породи сосна загальною масою 10 кубів.  За словами водія автомобіль рухався з Рівненської області на Житомирщину.

Представники влади та контролюючі органи прийняли участь в обговоренні проблеми забруднення річок Случ та Хомора.

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області 9 червня прийнято участь в спільному засіданні Хмельницької та Житомирської регіональних комісій ТЕБ та НС з питань проведення заходів, спрямованих на запобігання  забруднення річок Хомора і Случ, яке відбулось в  м. Полонне.

І знову на «гарячому» впіймали лісокрадіїв.

В ніч з 06 на 07 червня поточного року в ході проведення природоохоронних заходів працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно  з лісовою охороною ДП «Коростенське ЛГ» на території  Хорошівського району на «гарячому» впіймано осіб, які незаконно зрізали 3 дерева породи дуб,  та вже заважували лісопродукцію в автомобіль.

В заповіднику «Бовсунівський» виявлено факт браконьєрства.


Державною екологічною інспекцією у Житомирській області в даний час проводяться заходи щодо посилення заходів державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання і відтворення біоресурсів під час заборони на лов в весняно – літній нерестевий період 2017 року.

До уваги природоохоронних служб підприємств

Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління в період з 12 по 16 червня 2017 року планує провести на розрахунковій основі чергові курси підвищення кваліфікації спеціалістів природоохоронних служб підприємств на тему: Організація та здійснення управління і контролю у галузі раціонального використання природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища суб’єктами господарювання».

Судом прийнято рішення про стягнення з лісогосподарського підприємства майже 1,5 млн. грн.

В 2016 році державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області згідно ухвали суду було проведено позапланову перевірку дотримання вимог лісового законодавства на території Ушомирського лісництва ДП «Коростенський лісгосп АПК», за результатами якої встановлені факти незаконних порубок дерев на загальну суму 1 млн. 489 тис. грн.   

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області з початку операції «Нерест» виявлено 49 порушень.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області серед населення Житомирської області систематично проводяться роз’яснювальні роботи на тему: «Встановлення весняно – літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2017 році».

Річка Хомора знову забруднена.

Вранці 10 травня поточного року на «Гарячу лінію» Державної екологічної інспекції у Житомирській області надійшло повідомлення з смт. Першотравенськ про те, що в річці Хомора спостерігається суттєве забруднення води.  

Виявлено групу осіб з мисливською зброєю

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області пізно ввечері 08 квітня під час проведення рейду спільно з єгерською службою мисливського господарства «Яструб 2008» в мисливських угіддях поблизу с. Улянівка, Житомирського району було виявлено групу осіб, що пересувались на тракторі МТЗ – 40 з причіпом, який  був завантажений свіжозрізаними дубовими дровами на які не було відповідних документів.  

Боротьба з браконьєрством – не закінчується.


Попри те, що на території Житомирської області завершено сезон полювання, та розпочато період тиші, під час якого забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах), виявляються факти перебування громадян на території мисливських угідь з мисливською зброєю. Але браконьєри, не заставили себе довго чекати, а саме   

Проведено зустріч, в ході якої обговорювалось якість підготовки студентів - екологів

Якісна підготовка студентів – екологів – запорука більш ефективної діяльності їх в сфері охорони природи після закінчення вищого навчального закладу. Тому, Державна екологічна інспекція зацікавлена у підготовці висококваліфікованих кадрів, які зможуть працювати  як в Інспекції, виконуючи функції держави, так і в господарській сфері, забезпечуючи належне дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання.

Екологи долучились до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

В Державній екологічній інспекції у Житомирській області, вже стало традицією щороку приймати активну участь в загальнодержавних екологічних акціях. Нещодавно колектив Інспекції прийняв участь в акції «Дерево миру», висадивши в селищі Народичі більше тисячі молодих дерев.

УВАГА! З 1 квітня – «НЕРЕСТ»

Із 1 квітня традиційно  розпочинається широкомасштабна оперативно-профілактична операція «Нерест»,  а саме встановлено весняно – літню заборону на вилов водних живих біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах у такі строки:
на річках  та їх притоках з 1 квітня по 20 травня;
на водосховищах та ставках з 1 квітня по 10 червня;
у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів з 1 квітня по 30 червня.
Зокрема, діє заборона на всякий лов раків в період з 1 квітня
по 20 червня та з 15 липня по 5 вересня під час виношування ікри, личинок, першої та другої линьок.

З 1 квітня по 15 червня посилюються заходи по охороні диких тварин.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області інформує, що відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Екологами проведено акцію «Посади дерево миру»

Всеукраїнська екологічна акція «Посади дерево миру»  стартувала в Україні 5 листопада 2016 року та відразу ж була підтримана широким колом громадськості.  
Мета акції – привернути увагу українців до екологічних проблем, підвищити інтерес  бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.

Щороку працівники Державної екологічної інспекції підтримують акцію «Година Землі»

Всесвітній фонд природи (WWF) в черговий раз проводить всесвітню кампанію Година Землі 2017, яка стартувала у 2007 році, та закликає українську спільноту приєднатись до цієї масштабної акції.

Не нехтуйте своїм здоров’ям – не спалюйте сміття та суху рослинність!

Нещодавно Державною екологічною інспекцією у Житомирській області було доведено  до відома громадян про адміністративну відповідальність за спалення сухої рослинності та сміття. Але, незважаючи на це, протягом вихідних днів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області  було зафіксовано чисельні факти спалювання рослинності та побутових відходів.
Не буде зайвим нагадати, що при підпалі трави гине корисна мікрофлора грунту, в тому числі й та, що допомагає протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, якраз найцінніший весняний час, коли рослини набирають силу. У вогні можуть загинути і постраждати тварини, що плазують, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки.  По весняному випалюванні можуть ушкодитись дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразвиле місце прямо над землею, не говорячи вже про те, що від пожеж обгорають бруньки, що набрякають весною.   

Вже є перші порушення продажу Червонокнижних рослин

В переддень весняного свята, а також 8 березня державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області проводили роз’яснювальну роботу на ринках Житомирщини та в  місцях імовірного збору квітів.

Збережемо природу від пожеж!

З настанням весни населення Житомирщини починає масово прибирати свої господарства шляхом спалення сухої трави, гілок, побутового та промислового сміття. Зокрема, такі дії несуть негативні наслідки для навколишнього середовища, здоров’я і життя людей, а також виникає загроза перекидання вогню на житлові та господарські будівлі.

Приєднуйтесь до природоохоронної акції «Первоцвіт - 2017»!

 Державною екологічною інспекцією у Житомирській області із залученням працівників Головного управління національної поліції в Житомирській області, лісової охорони, представників  органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, а також засобів масової інформації та громадськості розпочато проведення операції «Первоцвіт-2017»

На Житомирщині знову затримано рівненчан з незаконною деревиною

2 березня поточного року в ході проведення природоохоронних заходів Державною екологічною інспекцію у Житомирській області спільно з правоохоронними органами поблизу м. Олевськ затримано вантажний автомобіль марки VOLVO, що зареєстрований в Рівненській області, який був завантажений лісопродукцією породи дуб.

Для встановлення причин забруднення річок керівництво Держекоінспекції у Житомирській області відвідало м.Бердичів

Про те, що місто Бердичів, за мовчазної згоди місцевої влади, вже тривалий час навмисне труїть жителів Бердичівського району, скидаючи у річку Гнилоп’ять нечистоти і відходи виробництва, населення регіону неодноразово, проте безрезультатно, наголошувало впродовж останніх кількох років. Були численні звернення до міського голови, однак Василь Мазур, як добрий сусід, їх просто ігнорував, а працівники виконавчого комітету займалися звичними відписками. Так і подорожували ці звернення між кабінетами чиновників Бердичівської міської ради та відповідальними особами ТОВ «КЕС», з яким у міста укладений договір на очистку стічних вод, однак підприємство фактично не виконує взяті на себе зобов’язання.

Екологи спільно з правоохоронцями затримали автомобіль з лісопродукцією

28 лютого поточного року в ході проведення природоохоронних заходів Державною екологічною інспекцію у Житомирській області спільно з правоохоронними органами в с. Піщанка, Житомирського району затримано вантажний автомобіль, який був завантажений лісопродукцією породи береза та дуб об’ємом  близько 40м3.

З настанням весни стан справ в межах прибережних захисних смуг річок м. Житомир не покращився.

Досі несвідомі громадяни та суб’єкти господарювання варварскі відносяться до довкілля, бажають тільки споживати та незадумуються про наслідки заподіяної шкоди навколишньому природному середовищу.

Дія мораторію щодо проведення перевірок на Державну екологічну інспекцію не поширюється


З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” № 1728-VIII, яким встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Рівненські громадяни, вже крадуть ліс на Житомирщині.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з працівниками лісової охорони ДП «Попільнянське лісове господарство» в ніч з 23 на 24 лютого на «Гарячому» впіймано групу осіб, якими здійснена незаконна  порубка дерев на території Попільнянського району.

Звільнено Голову Державної екологічної інспекції України

За повідомленням офіційного сайту Мінприроди України,
22 лютого 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України членами Уряду було схвалено звільнення із посади Голови Державної екологічної інспекції України – Андрія Заїки.

Інформація для підприємств, екологічних служб.

Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління в період з 10 по 14 квітня 2017 року планує провести на розрахунковій основі чергові курси підвищення кваліфікації спеціалістів природоохоронних служб підприємств на тему: Організація та здійснення управління і контролю у галузі раціонального використання природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища суб’єктами господарювання».

Екологами ініційовано проведення заходів по збереженню рибних ресурсів на Малинському водосховищі.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області  з метою недопущення загострення рибогосподарської ситуації і загибелі риби щороку проводять спостереження за зимівлею водних живих ресурсів, а саме за вмістом розчиненого кисню в поверхневих водних об’єктах.

Экологи спільно з правоохоронцями затримали автомобіль з дубом.

14 лютого поточного року в ході проведення природоохоронних заходів Державною екологічною інспекцію у Житомирській області спільно з правоохоронними органами в с. Станишівка, Житомирського району затримано вантажний автомобіль марки DAF, який був завантажений лісопродукцією породи дуб об’ємом  близько 30м3.

Держекоінспекція тісно співпрацює з природними – заповідниками Житомирської області.

Відповідно до вказівки керівництва Державної екологічної інспекції України в приміщенні Державної екологічної інспекції у Житомирській області 8 лютого відбулась нарада за участю керівників об’єктів природно – заповідних установ.

На території природного заповідника виявлено групу осіб з мисливською зброєю

Згідно Положення про природний заповідник «Древлянський», яке затверджене наказом Міністра екології та природних ресурсів України, на заповідній території забороняється: мисливство, вилов риби,  знищення диких тварин та порушення умов їх оселення.

На території природного заповідника виявлено незаконну порубку 43 дерев.

На території Житомирської області розташовані два об’єкти природно -  заповідного фонду, які мають статус юридичних осіб, зокрема: Поліський природний заповідник та Природний заповідник «Древлянський». Площа даних  заповідних територій становить 50977га.

На пункті пропуску «Майдан - Копищанський» затримано автомобіль з вантажем без дозвільних документів.

В  міждержавному автомобільному пункті пропуску «Майдан - Копищанський» 8 лютого поточного року  затримано вантажний автомобіль марки Scania, який слідував з Республіки Білорусь до Донецької області в  м. Маріуполь, в ньому згідно наданих документів знаходився вантаж, а саме: мертель, шиберна плита, стакан-колектор, ковшевий стакан. 

Керівництвом Інспекції вручено подяки випускникам – екологам.

Вже не перший рік між Державною екологічною інспекцією у Житомирській області та вищими навчальними  закладами м. Житомира, які випускають висококваліфікованих екологів  налагоджено тісний зв'язок.

На «гарячому» впіймано лісокрадіїв.

Протягом останніх років Житомирщина потерпає від незаконного знищення лісових насаджень. Особливо незахищеними є дерева, які ростуть на полезахисних смугах та землях запасу, адже їх охорона ніяким чином не забезпечена, так як заходи що здійснюють працівники державної чи комунальної лісової охорони обмежені і проводяться в межах відповідних територій лісогосподарських підприємств.

Міністр екології та природних ресурсів України 18 січня поточного року на своїй сторінці у Facebook опублікував наступне:

Уряд відсторонив Андрія Заїку від виконання обов’язків керівника Держекоінспекції. Ігоря Яковлева, котрий виграв конкурс на заміщення посади першого заступника голови Держекоінспекції. Кабмін призначив на посаду та поклав на нього тимчасове виконання обов'язків голови.


Дуже сподіваюсь, що реформа служби отримає новий поштовх і стрімко набере обертів. Зі свого боку ще раз підкреслюю, що така реформа – один з ключових моїх та Урядових антикорупційних пріоритетів.

Боротьба з незаконною заготівлею та реалізацією «новорічних» дерев – триває.

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області щороку проводяться заходи по боротьбі із незаконною заготівлею та придбанням новорічних дерев, а також здійснюються перевірки в місцях продажу новорічних красунь.  

Екологами та правоохоронцями викрито групу осіб які займаються крадіжкою лісу.

28 грудня поточного року в ході проведення рейдових заходів працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з Управлінням служби безпеки України в Житомирській області в Лугинському районі виявлено автомобіль який був завантажений лісопродукцією породи сосна.

І знову на Житомирщині виявлено старателів які незаконно видобувають бурштин.

Працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з співробітниками Управління служби безпеки України в Житомирській області, Національною поліцією та прокуратурою  під час нічного рейду поблизу села Гулянка Коростенського району виявлено  та затримано групу старателів, які незаконно видобували бурштин.

І знову на Житомирщині виявлено факти браконьєрства.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області продовжують здійснювати рейдові заходи щодо виявлення фактів браконьєрства та незаконного полювання в мисливських угіддях області.

На Житомирщині продовжують вивозити лісопродукцію без відповідних документів.

22 листопада поточного року в ході проведення рейдових заходів працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з Управлінням СБУ в Житомирській області поблизу с. Новогородецьке в Коростишівському районі виявлено та зупинено вантажний автомобіль марки DAF, який  був завантажений лісопродукцією породи сосна в кількості 42 м3.  

Порушників правил полювання стає все більше.

Як вже повідомлялось раніше з 29 жовтня  на Житомирщині розпочалось полювання на парнокопитних тварин, а вже з 05 листопада відкрите полювання на хутрових звірів.   
Державною екологічною інспекцією у Житомирській області в ході проведення рейдових заходів по дотриманню правил полювання на території Лугинського району в мисливських угіддях  РО УТМР виявлено 7 фактів порушень правил полювання, а саме: полювання без відстрільної картки; полювання в відтворювальній ділянці угідь та полювання в мисливських угіддях з  собакою без відповідних документів.

На Житомирщині розпочався сезон облавного полювання на парнокопитних тварин

З 29 жовтня поточного року на Житомирщині розпочалось облавне ліцензійне полювання на парнокопитних тварин. Державною екологічною інспекцією у Житомирській області створено рейдові групи, які здійснювали державний контроль за дотримання вимог природоохоронного законодавства на території області.

На «Гарячому» впіймано чотирьох лісокрадіїв.

Працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з співробітниками Чуднівського відділення поліції та ГО «Екологічна варта Житомирщини» в ході проведення рейдових заходів в Чуднівському районі на території Чуднівського лісництва ДП «Бердичівське ЛГ» на «гарячому» затримано  групу осіб, які на момент прибуття екологів та правоохоронців проводили незаконну порубку дерев породи дуб.

Браконьєрів впіймано на «гарячому».

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області систематично здійснюються виїзди по виявленню фактів браконьєрства на водоймах Житомирщини. Все частіше до даних заходів  приходить на допомогу Громадська організація «Екологічна  варта Житомирщини».

І знову на Житомирщині крадуть дуб.

06 жовтня в ході проведення рейдових заходів  працівниками Державної екологічної інспекції спільно з Управління СБУ та Головного управління національної поліції в Коростенському районі виявлено вантажний автомобіль марки ЗІЛ завантажений лісопродукцією, на якій не було маркування та чипів. 

Лісокрадії вдаються до хитрощів.

17 жовтня поточного року працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з співробітниками  Управління СБУ та Головного управління національної поліції в Житомирській області поблизу
м. Коростень виявлено та зупинено  вантажний автомобіль марки ЗІЛ який завантажений лісопродукцією.

Сьогодні вночі виявлено браконьєрів в заборонений для полювання час.

06 жовтня  вночі в  ході проведення рейдових заходів в Чуднівському районі працівниками правоохоронних органів спільно з Державною екологічною інспекцією у Житомирській області та з Романівським мисливським клубом «Ібрис Брачки» виявлено та затримано осіб  які проводили полювання у заборонений час – темну пору доби, та без дозволу на добування мисливських тварин, що є заборонено законом, а саме порушено ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання».

Прес конференція на тему: «Проблема випалювання деревного вугілля на Житомирщині»

20 вересня поточного року в Прес – центрі ОДА  о 9.30 відбудеться прес конференція на тему:
 «Проблема випалювання  деревного вугілля на Житомирщині».  Попередня акредитація представників ЗМІ обов’язкова. Вхід до прес – центру тільки за редакційними посвідченнями. 

На Житомирщині продовжують красти ліс

13 вересня поточного року близько 22.00 працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з громадською організацією «Екологічна варта Житомирщини» в ході проведення рейдових заходів в
с. Дениші Житомирського району виявлено вантажний автомобіль марки ЗІЛ який був завантажений деревиною породи сосна в кількості 36 колод по 4,5м діаметрами від 16 до 34 см.  Даний транспортний засіб супроводжував легковий автомобіль марки ВАЗ.

На Житомирщині ліквідовано підпільний цех з випалювання деревного вугілля

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно з працівниками Управління Служби безпеки України та поліцією  під час рейдового заходу в лісовому масиві поблизу селища Нові Білокоровичі Олевського району виявлено 23 ємності «бочки» для випалювання деревного вугілля, 12 з яких активно працювали.

В Малинському районі на «Гарячому» затримано лісокрадія

05 вересня поточного року Державною екологічною інспекцією  у Житомирській області спільно з працівниками ДП «Малинський лісгосп АПК» на території Недашківського лісництва виявлено особу який здійснював незаконну порубку семи дерев породи сосна звичайна.

Браконьєри продовжують свою чорну справу

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області постійно проводяться рейди по недопущенню браконьєрства на водних об’єктах Житомирщини (річках, водосховищах,  озерах, ставках). Заходи  проводяться спільно з правоохоронними органами,  громадськими організаціями та громадськими інспекторами.

Виправна колонія не хоче забруднювати річку

18 серпня поточного року керівництво Державної екологічної інспекції у Житомирській області та Управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області відвідано Райківську виправну колонію № 73.

Боротьба з незаконним випалюванням деревного вугілля продовжується

Працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з працівниками Головного управлінням національної поліції систематично проводяться рейдові заходи стосовно протидії незаконному використанню лісових ресурсів та незаконній діяльності з випалювання деревного вугілля.

Увага! Діє заборона на вилов раків.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області нагадує, що з 15 липня по 5 вересня діє заборона на вилов раків в зв’язку з другою линькою. В період линьки раки скидають старий панцирний покрив. 

В Ємільчинському районі здійснено демонтаж бочок для випалювання деревного вугілля

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області спільно з працівниками Головного управління національної поліції в Житомирській області проводяться рейдові заходи по виявленню  незаконного виробництва деревного вугілля.

Природоохоронна «Гаряча лінія» - діє

З метою оперативного та своєчасного реагування на порушення вимог природоохоронного законодавства, Державною екологічною інспекцією у Житомирській області в 2013 році було започатковано телефон «Гарячої лінії» (0412) 46-49-54). 

Сезон полювання розпочався

Нещодавно мешканці Житомирщини були повідомлені про відкриття сезону полювання на пернату дичину, який розпочався  6 серпня о 16.00 і буде тривати до 30 жовтня поточного року. 

В с. Піски, на р. Гуйва виявлено загибель риби

До Державної екологічної інспекції у Житомирській області 04 серпня поточного року надійшло звернення від органів місцевого самоврядування про масову загибель риби на р. Гуйва в межах с. Піски, Житомирського району.

Екологи нагадують про відповідальність за порушення правил пожежної безпеки

В зв’язку з спекотною погодою на території Житомирської області почастішали випадки пожеж, які призводять до погіршення екологічної ситуації в регіоні.

Висока температура повітря, рвучкий вітер, а також відсутність дощів сприяють загоранню лісових масивів. 

Екологи дослідили стан р. Случ

Враховуючи чисельні звернення громадян щодо незадовільного стану
р. Случ та  несприятливі погодні умови (тривала спека, яка чергується з різким похолоданням та опадами), наявність суб’єктів господарювання, які здійснюють скид стічних вод у поверхневі води, керівництвом інспекції було прийнято рішення щодо проведення комплексного обстеження р. Случ та її притоки р.Хомора

І знову виявлено незаконно зрубані дуби

21 липня 2016 року на території Червоноармійського району лісовою охороною ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» виявлено вантажний автомобіль з лісопродукцією породи дуб. Ними негайно було викликано правоохоронні органи,  в результаті чого вищезазначений автомобіль доставлено до Червоноармійського відділення поліції.

Загибель риби у водоймі в Овруцькому районі

23 червня 2016 року на телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції у Житомирській області надійшло звернення гр. Овдієнка М.В. щодо загибелі риби в орендованому ним  ставку поблизу с. Словечно Овруцького району

Малинське водосховище - природній об’єкт з особливим статусом

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області під час здійснення державного нагляду в сфері використання живих водних ресурсів та дотримання вимог природоохоронного законодавства на об’єктах природо-заповідного фонду за останні роки було зафіксовано ряд фактів незаконної рибної ловлі та браконьєрства на Малинському водосховищі.

На Житомирщині має місце факт браконьєрства.


Відповідно до Плану спільних заходів щодо здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Житомирської області на 2016 рік на період масового розмноження диких тварин створено оперативні рейдові групи в складі працівників Державної екологічної інспекції у Житомирській області, Головного управління національної поліції в Житомирській області та громадськості.  

Здійснено замах на життя екологів.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області систематично проводяться заходи державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у водоймах  на території Житомирської області.

Зупинено діяльність еколого – небезпечного об’єкту.

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області за результатами проведених заходів в IV кварталі 2015 року в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, що здійснюють обробку каменю на території Коростишівського району, було встановлено факт чисельних порушень вимог природоохоронного законодавства, в тому числі в частині поводження з відходами одним із підприємців. 

Роз’яснення щодо правомірності здійснення заходів державного контролю.

В діяльності Державної екологічної інспекції у Житомирській області є  непоодинокі випадки, коли суб’єкти господарювання заперечують щодо здійснення державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області планових чи позапланових перевірок,  намагаючись при цьому не допустити їх на територію.

Екологами прийнято участь у Всеукраїнській науково – практичній конференції «Наука. Молодь. Екологія - 2016»

27 травня поточного року в Житомирському  національному агроекологічному університеті відбулась XII Всеукраїнська науково – практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених 
«Наука. Молодь. Екологія - 2016», в якій активну участь прийняли представники Державної екологічної інспекції у Житомирській області.

Екологи привітали студентів з «повноліттям» Гірничо – екологічного факультету.

Вищі навчальні заклади м. Житомира, а саме Житомирський державний технологічний університет та Житомирський національний агроекологічний університет є постачальником висококваліфікованих кадрів до екологічної інспекції.

В черговий раз на Новоборівському водосховищі вилучені заборонені знаряддя лову.

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області проводяться заходи щодо недопущення фактів браконьєрства та незаконної рибної ловлі на водоймах області. Так в ніч з 16 на 17 травня поточного року на території  Вол. – Волинського району на Новоборівському водосховищі державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області виявлено та вилучено з р. Ірша 8 заборонених знарядь лову (сітки), з яких 2 були бірковані.

Операція «Первоцвіт - 2016» набирає обертів.

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області систематично проводяться заходи щодо попередження незаконної торгівлі об’єктами рослинного світу, в тому числі не занесених до Червоної книги України (конвалія звичайна, тощо).

Нарешті вдалось розпочати перевірку ТОВ «Понінківська картонна – паперова фабрика»

Останнім часом велике занепокоєння викликає стан річок Хомора та Случ на території Баранівського району. Зокрема, протягом поточного  та минулого років до Державної екологічної інспекції у Житомирській області почали надходити скарги та звернення жителів, щодо забруднення води зі сторони Хмельницької області.

Проведено освітню роботу з майбутніми екологами.

10 травня поточного року студенти – екологи Житомирського державного технологічного університету за ініціативи Державної екологічної інспекції у Житомирській області та лісівників відвідали лісовий розсадник
ДП «Житомирське лісове господарство».

На Олевщині продовжується бурштинова лихоманка.

На Олевщині продовжують мати місце випадки незаконного видобутку бурштину, так 21 квітня поточного року працівниками ДП «Олевське ЛГ» в лісовому масиві  виявлено екскаватор, який копав траншею для подальшого розміщення на ній мотопомп (шукачів бурштину).

На Житомирщині не припиняють незаконно вивозити дуби.

На території Житомирської області останнім часом активізувались правопорушники, які «наскоками» заїжджають в лісові масиви, парки, лісосмуги, де вирізавши декілька дерев в основному дуба, і забравши їх найгрубші  та найбільш цінні частини, вивозять в невідомому напрямку.

І знову на Малинському водосховищі виявлено браконьєрів

19 квітня поточного року громадські інспектори з охорони довкілля повідомили державним інспекторам з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області, що на Малинському водосховищі проводиться незаконний вилов риби.

Екологи та студенти пліч - опліч працювали над покращенням території Університету.

Напередодні Дня довкілля Державна екологічна інспекція у Житомирській області спільно зі студентами Житомирського державного технологічного університету  озеленили туями одну з алей, яка веде до головного входу в приміщення Університету.

Виявлено браконьєрів, яким нараховано збитки в сумі майже 7 тис. грн.

На вихідні дні, а саме 16 квітня поточного року в ході проведення рейдових заходів, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області із залученням єгерської служби Житомирської РО УТМР на р. Гнилоп’ять в нічний час  виявлено групу осіб, які здійснювали вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову.

На Малинському водосховищі, який є об’єктом природно – заповідного фонду затримано браконьєрів.

Працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля 13 квітня поточного року на Малинському водосховищі

В с. Улянівка виявлено незаконне добування грунтосуміші (піску).

04 квітня 2016 року неподалік с. Улянівка Житомирського району працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з працівниками спецпідрозділу Управління служби безпеки України виявлено незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення (піску) під виглядом  будівництва водойми. 

В Ємільчинському районі екологи та лісівники зупинили незаконний видобуток бурштину.

На адресу Державної екологічної інспекції у Житомирській області надійшла інформація, щодо фактів незаконного видобутку бурштину на території лісового масиву ДП «Ємільчинський лісгосп АПК».

Місія та функції ДЕІ у Житомирській області:

Державна екологічна інспекція у Житомирській області входить до системи органів виконавчої влади для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

© 2011-2013 Всі права захишені!

Державна екологічна інспекція у Житомирській областіДЕІ у Житомирській області, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, Екологічна Інспекція Житомира. При повному або частковому використанні матеріалів сайту, посилання на http://dei.zt.ua/ обов’язкове. Створення сайту за підтимки Веб студіі Маг-портал!