Екологи долучились до контролю транспортних засобів.

За узагальненими статистичними даними Житомирська область посідає 18 місце серед областей України по загальному обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
На стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря припадає майже 22 % сумарних обсягів забруднення повітря області, на пересувні (автомобільний, залізничний, виробнича техніка) – 78 %.
За останні роки спостерігається суттєве зростання викидів пересувних джерел. Викиди від автотранспорту за своїми обсягами перевищують викиди стаціонарних джерел. Основні забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферу – діоксид та оксид азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, сажа, вуглеводні тощо.

Зменшення шкідливих викидів від пересувних джерел можливе за рахунок збільшення використання неетильованого бензину, посилення контролю за токсичністю відпрацьованих газів від автомобільних двигунів, будівництва об'їзних автошляхів для транзитного транспорту.
За останні роки загальна кількість автотранспорту постійно збільшується, тому є прогнозованим постійне збільшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Додатковими факторами, що обумовлюють кількісні та якісні показники викидів, є якість палива, технічний стан транспортних засобів, технічний стан автошляхів, організація дорожнього руху.
З метою зменшення забруднення атмосфери в Житомирській області працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з працівниками національної поліції розпочато ряд заходів.  Одним із таких заходів - міроприємства  по  дослідженню вихлопних газів в автомобілях. В рамках цього, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області 4 липня поточного року  здійснено виїзд в один з районів області, де вантажними автомобілями з кар’єрів масово транспортуються кам’яні блоки та розпочато проведення вимірювань димності відпрацьованих газів автомобілів з дизелями або газодизелями. Зазначені заміри з автотранспорту будуть проводитись певний проміжок часу, а саме до тих пір поки автомобілі, які курсують з кар’єрів не будуть приведені до належного технічного стану та не припинять забруднення атмосфери.  
В подальшому такі заходи будуть проведені по всій Житомирській області. Результати такої роботи будуть висвітлені в ЗМІ.

Місія та функції ДЕІ у Житомирській області:

Державна екологічна інспекція у Житомирській області входить до системи органів виконавчої влади для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

© 2011-2013 Всі права захишені!

Державна екологічна інспекція у Житомирській областіДЕІ у Житомирській області, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, Екологічна Інспекція Житомира. При повному або частковому використанні матеріалів сайту, посилання на http://dei.zt.ua/ обов’язкове. Створення сайту за підтимки Веб студіі Маг-портал!