Рослинний та тваринний світ


Контроль за охороною, захистом, використанням рослинних ресурсів

Ліси – невід’ємна складова навколишнього природного середовища. Вони виконують важливі екологічні функції, до яких належать: очищення та збагачення повітря киснем, водоохоронні, водорегулюючі, ґрунтозахисні, санітарно – гігієнічні. Позитивний вплив лісових насаджень проявляється в збережені ґрунту від водної та вітрової ерозії, вони сприяють зменшенню поверхневого стоку, підтримання рівня водності рік, запобігають замулюванню їх продуктами ерозії, поліпшують якість води, впливають на підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Ліс є джерелом деревини, технічної сировини, харчових і кормових ресурсів.

Атмосферне повітря


1. Джерела забруднення атмосфери Житомирської області.

До основних антропогенних джерел забруднення атмосфери належать: теплове та енергетичне устаткування; промислові підприємства, сільське господарство, всі види транспорту.

Водні ресурси

Житомирська область порівняно з іншими областями України являється недостатньо забезпеченою водними ресурсами. Потенційні запаси поверхневих вод в області становлять лише 1,2 км3, іншими словами, на 1 жителя Житомирщини припадає  0,88 тис. м3 води. За міжнародною класифікацією до середньо забезпечених  регіонів належать ті,  де на 1 жителя приходиться   6,19 тис.  м3  води.

Земельні ресурси, відходи


Структура та стан земель

Житомирська область займає територію 29,8 тис. км2, що становить 4,9 % території України.

Вона розташована в північно-західній частині України та є однією з найбільших серед інших областей і за цим  показником посідає п’яте місце.

Місія та функції ДЕІ у Житомирській області:

Державна екологічна інспекція у Житомирській області входить до системи органів виконавчої влади для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

© 2011-2013 Всі права захишені!

Державна екологічна інспекція у Житомирській областіДЕІ у Житомирській області, Державна екологічна інспекція у Житомирській області, Екологічна Інспекція Житомира. При повному або частковому використанні матеріалів сайту, посилання на http://dei.zt.ua/ обов’язкове. Створення сайту за підтимки Веб студіі Маг-портал!