Пожежа - ворог навколишнього природного середовища.
На території Житомирської області з настанням спекотної погоди почастішали випадки пожежі, яка призводить до погіршення екологічної ситуації в регіоні.
Щоб сховатися від міської спеки, населення вирушає на природу: в ліси та лісосмуги, де нерідко поводяться недбало, а саме розводять багаття, кидають недопалки, заїжджають на територію лісового фонду на автомобілях, залишаючи сліди мастил. Висока температура повітря, рвучкий вітер, а також відсутність дощів сприяють загоранню лісових масивів.
Державна екологічна інспекція у Житомирській області закликає громадян бути свідомими під час відвідування лісів, та нагадує про відповідальність передбачену за порушення вимог пожежної безпеки в лісах.
Статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, передбачено штраф, винуватці несуть матеріальну відповідальність в разі нанесення природним комплексам шкоди.
Крім того, при притягненні винних осіб до відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення, тяжкість їх наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність за даний вид правопорушення, а саме за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинність або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом, винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.